KTO SME?
Sme nezávislá mimovládna organizácia, spolupracujúca so zapálenými a skúsenými profesionálmi. Na Obchodnej ulici resp. v Starom meste sme zažili niekolko etáp života, niektorí mali tú česť aj vyrásť v Starom Meste. Máme k tejto lokalite vzťah.
Sme inovátori, niektorí z nás architekti, urbanisti, ľudia čo chcú veci rozvíjať a pomáhať tam, kde sú zodpovední prikrátky alebo nekonajúci aktívne v prospech štvrte.

logo-logo

CIELE
Snažíme sa pomôcť Obchodnej, máme k nej osobný vzťah a záleží nám na tom, aby bola miestom pre ľudí a ich rozmanité záujmy, pre úspešnú podnikateľskú činnosť, pre príjemný život v meste. Činnosť, ktorú vykonáva združenie OBCHODNÁ ULICA
A OKOLIE je služba tejto štvrti. Vklad a čas, ktorý do našej štvrte investujeme denne už niekoľko rokov prostredníctvom portálu ObchodnaUlica.sk, a ako občianske združenie od júla 2015. Činnosť združenia však závisí na financiách z príspevkov miestnych prevádzok.

ČO ĎALEJ
Takáto príležitosť pre zlepšenie našej štvrte sa nemusí opakovať. V tejto chvíli len vy môžete rozhodnúť, či sa pridátek desiatkam prevádzok, ktoré sa snažia o to, aby Obchodná ulica bola životaschopnou lokalitou, v ktorej sa bude aj Vášmu podnikaniu dariť. Radi sa s Vami stretneme a poskytneme Vám viac informácií o možnostiach, ako môžete podporiť aktivity v našej štvrti.

MÔŽETE OVPLYVNIŤ ĎALŠÍ VÝVOJ
Štúdiu sa podarilo zabezpečiť vďaka príspevkom od desiatok prevádzok a vlastnou investíciou. Jej hodnota je rádovo v tisícoch Eur. Štúdiu Vám poskytujeme bezplatne, aby ste videli, aké možnosti a potenciál v sebe Obchodná má. Ako zo štúdie vyplnulo, Obchodná má dobrý základ, a netreba až tak veľa, aby sme ju spoločne pozdvihli a pripravili jej lepšie časy. Na to, aby sa mohli aplikovať jednotlivé odporúčania do praxe, potrebuje štvrť svojho koordinátora, zástupcu, ktorý bude partnerom
pri spoločnom hľadaní riešení – od aktívnejšej účasti polície, cez lavičky až po diskusiu o regulácii reklamy s mestom. Snažíme sa byť Vám takýmto partnerom.