Priestor dnešnej Obchodnej ulice a okolia v Bratislave historicky mal svoje pomenovanie – Krásna Ves, alebo Schöndorf. Obchodná ulica je azda najrušnejšou ulicou v meste, no napriek tomu jej chýba srdce – plnohodnotný a kvalitný uzlový priestor. Dnes nielen domáci obyvatelia nazývajú priestranstvo v mieste, kde sa križuje Obchodná ulica s Poštovou ulicou rôznymi menami. Práve tento priestor za Hotelom Crowne Plaza už dlhodobo nemá nič spoločne s pôvodnou Krásnou Vsou, je to „miesto bez domova“. Vedľa rušnej Poštovej a Obchodnej ulice je prázdne miesto, kde sa nikto nepozerá a zablúdia tam najmä ľudia bez domova.

Takýto stav trvá už roky a doteraz sa nikomu nepodarili prinavrátiť námestiu život.

Iniciatíva Obchodná ulica a okolie o.z., Techsummit Events a kľúčový lokálny aktér Hotel Crowne Plaza sa rozhodli tento zúfalý stav zmeniť. Skrášlenie bude prebiehať vo viacerých fázach aj v priebehu budúceho roku. Priestor chceme upraviť a zorganizovať v ňom prvý ročník podujatia Urbanfest. Ten si dáva za cieľ skultúrniť toto rokmi zanedbané miesto, oživiť ho, aby sa tu Bratislavčania radi zastavili, oddýchli si, rozprávali sa. Zároveň chceme ľudí motivovať, aby sa aktívne angažovali vo verejných záležitostiach a tak prispeli, aby naše mesto bolo príjemným domovom pre všetkých Bratislavčanov.

„Schöndorfské námestie“ ako ho neoficiálne voláme, by mohlo byť vzorom, keď „miesto bez domova“ získa svoj nový zmysel a krásu, a stane sa tak srdcom najrušnejšej ulice Bratislavy. Bola by to dobrá inšpirácia pre iné zabudnuté miesta v Bratislave.

Prijimite naše pozvanie:
Dňa 21.9.2018 od 10:00 hod organizujeme skrášľovanie Schöndorfského námestia, každý je vítaný, občerstvenie je zabezpečené. Už len vaša prítomnosť podporí túto myšlienku a ľudí, ktorí ju realizujú.

© 2015-2018 Obchodná ulica a okolie o.z.

Sledujte nás: